2009. június 25., csütörtök

Felismerés


Érzelmeink kusza ingerhálózatának makrovilága valamennyi, személyünket csak felületesen súroló emberre egyaránt kiterjed. Rendezett szálak viszont csak a számunkra különbözõ egyének csomópontjaiba vezetnek. Minél rövidebb ez az út, érzelmeink annál erõteljesebben vetkõznek ki önmagukból. Ha a távolság nullára redukálódik, saját lényünket találtuk meg egy másik testben, melynek anyaghalmazában érzelmeink meztelenné válnak. Csupasz ingerérzéseinkkel együtt az önmagunkban rejlõ kicsinyesség is ezekben a kapcsolatokban teljesedik ki. Mihelyt ösztönlényünkkel elõször szembenézünk, undorodva taszítjuk el magunkat valódi önmagunktól s válunk tudat alatt kicsorbult jellemû, csonka félemberré.

2009. június 6., szombat

Államvizsga sláger-blokk

1. Sziasztok, Adri vagyok Pécsről és szeretném kérni Dolly-tól a Hiretelen elpattant egy húr című számot. Ha nincs meg, jó lesz Kovács Katitól a Most kéne abbahagyni is. Ha az sincs, akkor kiegyezek a Vigyél ellel vagy pedig a You're the one that I want című sláger tükörfordításával, melynek címe: BELEHALOK (u-u-ú)! Küldeném első sorban Krisztinek, Cilinek, Juditnak, Nününek, Szabinának, Cilunak, Orsinak, Aldonak, az egész kommunikáció szaknak és természetesen mindenkinek, aki szereti. Sziaanyu!

2. Sziasztok, Adri vagyok Pécsről és szeretném kérni Jenőnek, Pitének, Krisszéknek az Úgy szeretném meghálálni című számot. (Ez nem vicces, csak igaz)

3. Sziasztok, Adri vagyok Zalaegerszegről és szeretném kérni a Ha legközelebb látlak című számot és küldeném a Vizsgabizottságnak.

(Egyébként bármennyire is nem látszik, nem vagyok ekkora Kovácskati-fan-)

2009. június 2., kedd

várakozás

Beérkező levelek - 14:57
Beérkező levelek - Tipográfiai mélyvizsgálatok kezdete
Beérkező levelek - Choko Banana zacskós banánédesség kibontása
Beérkező levelek - dinoszauruszkihalásnyi időtávlatok leperegése
Beérkező levelek - 14:58
Beérkező levelek - kelevel őzekréeB
Beérkező levelek - eleve őzek
Beérkező levelek - 513 kalória beépülése a szervezetbe
Beérkező levelek - kár hogy nincs n, lehetnének elevenek is.
Beérkező levelek - őzek bekéretőznek
Beérkező levelek - ja az nem jó.
Beérkező levelek - Shobert Norbi pedagógiai csődjét látván kötelethurkol.
Beérkező levelek - hurkold apám, linzerem is van
Beérkező levelek - volt.
Beérkező levelek - konklúzió: 15 karakter, szóközzel 16, csak magas hangrendű magánhangzók, 4db e betű, két ká, két ell, a többi nem érdekes. 12-es betűméret talán Times New Roman. talán.
Beérkező levelek - postafiókletöltési sebességének ellenőrzése egy új lapon. Addig bal első lapfül, Gmail - Beérkező levelek - leanyka@gmail.com
Beérkező levelek - letöltési sebesség rendben.
Beérkező levelek - Arial is lehet, végülis...
Beérkező levelek - 15:03
Beérkező levelek - extra farizomgyakorlatok tervbevétele. 816 kcal.
Beérkező levelek - ha van csókálló rúzs, mért nincs fogálló körömlakk?
Beérkező levelek - 10 deka szalámi egy méterre való elmozdításával egy Joule munkát végzek. A Joule-t elosztva négyegészvalamennyivel megkapom a kalóriaértéket.
Beérkező levelek - megyek szalámit pakolni!
Beérkező levelek - 15:08
Beérkező levelek - 1 - haaahaaa. én is azt hittem. (én is rosszul hittem)
Levélírás - amíg válaszolok, addig minimum 15:17 lesz.
Beérkező levelek - 16 lett csak.
Beérkező levelek - a kontaklencse szárazsági foka a kritikus szintet közelíti.
Beérkező levelek - 15:20
Beérkező levelek - Hangszóró és Gmail Notifier ellenőrzése pislogás esetére
Beérkező levelek - Találtam még egy linzert. (Norbikám, ezt bizony elsietted.)
Beérkező levelek - pislogtam
Beérkező levelek - 15:37
Beérkező levelek - fáradt szemgolyón-kibámulás, néha zugpislantás.
Beérkező levelek - 18.35
Beérkező levelek - 1

2009. június 1., hétfő

agapé

hogy mi a szeretet?

Én a koliszobában jöttem rá.
A szeretet nem a közös tér vagy idő, külföldi nyaralás vagy mekdonálcos szülinap, de még csak nemis az amerikaifilmes, lefekvés előtti szeretlek-hajtogatás.Az igazi szeretet annyi, mint csomagot kapni otthonról. Benne van minden gondosan kiválasztott sovány hússzeletben, egyenként benejlonozott paradicsomban, megbúvó kiscsokikban, a kifényesített almákban, az először ezt edd meg-cetliben, a megkezdett margarin közösségében.

Sosem értettem ezt az anyaság-maszlagot. Az embernek lesz egy gyereke, aki az azértmertagyereke-privilégiumával a legfontosabbá válik azután. És mi lesz az addigi élettel? A célokkal, a vágyakkal, az énekkel, nekemekkel, miattamokkal? Hogy lehet mindezt becserélni 3 kiló 60 dekáért többesszámokra?

A szeretet nem más, mint varázslás: lidlis zacskóból könnyeket pottyantgatni.
Erre pedig csak egy anya képes.

Azt hiszem, sosem volt még szatyorban és szívben ennyi szeret.

2009. május 29., péntek

személyes bocsánatkérésem a konyhától

Sült csirke ananászos-sajtkrémes szószban friss jégsalátával és paradicsomszeletekkel.

(persze incidens még az előkészületi folyamatoknál történt: Fruzsi! tönkretettem a serpenyődet. istennek hála, hogy nem olvasod a blogomat)

2009. május 26., kedd

Stahl Judit pécsi kirendeltsége

Kedd.
Bár okosabb nőnek tartom magam annál, hogy férjhez menjek, de ha egyszer mégis megtörténne, immáron biztos, hogy nem a főzéstudományomba szerelmesedne bele az illető. (Bár teát főzni akár még tudok is, de a kancsó sípolása nem hinném, hogy felérne egy csábító Szirén hangjával).
Szóval itt ülök, üldögélek, komótosan a kis gépem előtt, amikor bevillan egy furcsa kép. a vasárnapi ebédem. Pipifasírt, valami amorf mexikói saláta (fúderossz és teszkós és akciós) és.... mintha...
és akkor itt képzeljük magunk elé a Reszkessetek betörők azon jelenetét, amikor az Anya (nevezetesen Kate -mert tudom ám a nevét is) hosszasan néz maga elé és gondolkodik, hogy mit hagyott otthon, majd felordít: KEVIN!!! Hát ugyanígy kiáltottam fel: A BROKKOLI!
Ugyanis az ebédemhez brokkoli is dukált, amit a tűzön felejtettem. Illetve a tűzön felejtettem, vasárnap. Kirohantam, félre volt téve az Elfekvő Edényosztály részlegre, az állagából ítélve pedig valaki rendes volt és viszonylag még korán levehette a tűzről. Úgy talán hétfőn.

2009. május 17., vasárnap

panelgladiátor

Végre 3 év, azaz 6 szemeszternyi kollégiumi lét után rászántam magam, hogy beruházzak egy felmosószettre (ugye-ugye, a vizsgaidőszak mit ki nem hoz az ember lányából?) . Elmentem hát az Tesco-ba, remélvén hogy rálelek a város legolcsóbb ilyen gárrrnitúrájára. Így is történt. Ott ékeskedett előttem a Legolcsóbb Tégés Felmosószett. Csakhogy rózsaszín volt. De nem csak egy diszkrét minta, vagy egy része, nem! Az egész! A nyél, a vödör, a csavaró, minden minden egymerő babarózsaszín. Ha létezne Takarító Barbie, akkor minden bizonnyal ilyen garnitúrával rendelkezne. De hát mit volt mit tenni, elhoztam. És ezzel a cselekedetemmel azt hiszem beírtam magam a Uránváros Legcikibb Lakóinak Nagykönyvébe. Mivel ugye biciklivel mentem, az amúgy is a kissé bajos egyelsőkosárbapakolás mellett napirendre került ez az új probléma: hogy viszem haza brendnyú vásárfiámat. Először bepakoltam a kosárba és a karomra akasztottam a vödröt. Na de ez így nem volt teljesen jó, mert egyrészt volt még egy 8 darabos (ugyancsak teszkós) WC-papírom (a bakancslistám egyik eleme, hogy egyszer ne sajnáljam a pénzt egy olyan igazi, burzsuj cevára, ami annyira illatos, színes és képregénymintás, hogy majdnem kiszól a vécékagylóból). Másrészt meg ugyebár a méteres nyél, azzal is kezdeni kéne valamit. Akkor bepakoltam a felmosóvödörbe a WC-papírt, de ehhez, hogy jól elférjen, le kellett szednem a csavaróját (ideje leírnom, hogy a csavaró alatt azt a... facsaró részt értem.), ezzel rögtön el is törtem a vödröt. És akkor, a Tesco biciklitárolója közepén, egy vadonatúj, törött, (törött rózsaszín) felmosószettel a kezemben, lidlisrúzsos ajakomról legördült egy halvány de szívem pitvarának legbelső bugyrából szóló basszameg. De: már csak a nyél maradt. Hát megfogtam a kezembe, nekiszegezve a Belváros irányának és mint egy gladiátor a fémlován, elindultam Malvinnal alattam hazafelé. Azon kívül, hogy remek látvány voltam én, a panelgladiátor-felmosóbarbie a teszkós vécépapírjaimmal, a rúd el-elkapott egy-egy autót, megpaskolta egy-egy járókelőnek a fenekét, egy szóval saját életet élt (ez 3). De megvívtuk a harcot, úgyhogy most már jöhet a felmosás!